661-262-320

E-mail

Facebook

„Marta, Marta, dej pozór...“ wołali kibice, gdy nadciął Franz Skiba ze swoim brzuszyskiem.

CZY TO PIERWSZY NA GÓRNYM ŚLĄSKU MECZ PIŁKARSKI Z UDZIAŁEM KOBIETY?

Czytaj więcej: Marta

Kilka dni temu, 1 lipca, minęła zupełnie niezauważona 52 rocznica śmierci Piątka, napastnika reprezentacji Polski – świetnego, zanim to nazwisko stało się tak spopularyzowane. Chociaż właściwie to jego wypadałoby pamiętać tak, jak miał je wpisane w metryce – Piontek. Leonard Piontek miał wszystko, aby stać się ikoną, poza jednym – szczęściem.

Czytaj więcej: Piontek

Przy okazji spotkania autorskiego w Rudzie Śląskiej (31.05. - Wirek, salka parafialna kościoła ewangelickiego na ul. Kubiny, godz. 17.00), wypada nie tylko zaprosić wszystkich zainteresowanych, ale także skrobnąć to i owo o futbolu w tym miejscu.

Czytaj więcej: Ruda Śląska

Straszydło 02” zostaje unicestwione!, tańczono z radości. Ku oburzeniu lokalnych dziennikarzy część futbolowej społeczności wrocławskiej zacierało ręce i nie ukrywało zadowolenia. Piłkarze byli już w stanie co najwyżej uczestniczyć w treningach, a przy sprzyjających wiatrach w dniu meczowym pojawić się na trybunach. Jeszcze przed momentem wiązano z klubem Breslau Sportvereinigung 02 wielkie nadzieje i znaczące plany.

Czytaj więcej: Wehrmacht Breslau